Vabimo vas na novinarsko konferenco ob svetovnem dnevu sladkorne bolezni

Spoštovani uredniki/-ce, novinarji/-ke,

vabimo vas na:
Novinarsko konferenco ob svetovnem dnevu sladkorne bolezni,
v četrtek, 14. novembra 2019, ob 11. uri, v hotelu City v Ljubljani.

Vsakih 5 minut 1 oseba s sladkorno boleznijo doživi srčni napad. Zakaj ob bližajočem se svetovnem dnevu sladkorne bolezni, 14. novembra, omenjamo srčni napad? Ker imajo osebe s sladkorno boleznijo dvakrat večje tveganje zanj. Povezava s srčno-žilnimi boleznimi je tako pri zdravljenju sladkorne bolezni izjemno pomemben dejavnik.

Evropski kardiologi in diabetologi so pred kratkim izdali nove skupne smernice za preventivo srčno-žilnih bolezni pri osebah s sladkorno boleznijo ali tveganjem zanjo. Ob letošnjem svetovnem dnevu sladkorne bolezni ozaveščamo tudi o znakih za pojav sladkorne bolezni v družini. Družine spodbujamo k preprečevanju in obvladovanju sladkorne bolezni.
Predvsem o teh dveh temah bomo govorili na novinarski konferenci Zveze društev diabetikov Slovenije na svetovni dan sladkorne bolezni. Nov pogled na obvladovanje sladkorne bolezni nam bodo predstavili:
prof. dr. Andrej Janež, dr. med, predstojnik kliničnega oddelka za endokrinologijo, diabetes in presnovne bolezni Interne klinike UKC Ljubljana;
prof. dr. Tadej Battelino, dr. med., predstojnik kliničnega oddelka za endokrinologijo, diabetes in presnovne bolezni Pediatrične klinike UKC Ljubljana;
prof. dr. Zlatko Fras, dr. med., strokovni direktor Interne klinike UKC Ljubljana;
prim. Matija Cevc, dr. med., predsednik Društva za srce in ožilje Slovenija; in
Robert Gratton, predsednik Zveze društev diabetikov Slovenije.

Lepo vabljeni!

Dodatne informacije in akreditacije:
komunikacije@mediade.si
,
041 213 451 – Matjaž Kljajić

Vsakih 5 minut 1 oseba
s sladkorno boleznijo
doživi srčni napad

Zakaj ob bližajočem se svetovnem dnevu sladkorne bolezni
14. novembru omenjamo srčni napad? Ker imajo osebe s sladkorno boleznijo dvakrat večje tveganje zanj. Povezava s srčno-žilnimi boleznimi
je tako pri zdravljenju sladkorne bolezni izjemno pomemben dejavnik. Evropski kardiologi in diabetologi so pred kratkim izdali nove skupne smernice za preventivo srčno-žilnih bolezni pri osebah s sladkorno boleznijo ali tveganjem zanjo.

Ob letošnjem svetovnem dnevu sladkorne bolezni ozaveščamo tudi
o znakih za pojav sladkorne bolezni v družini. Družine spodbujamo
k preprečevanju in obvladovanju sladkorne bolezni.

Predvsem o teh dveh temah bomo govorili na
novinarski konferenci Zveze društev diabetikov
Slovenije na svetovni dan sladkorne bolezni

v četrtek, 14. novembra 2019, ob 11. uri v hotelu City, Dalmatinova 15, Ljubljana

Nov pogled na obvladovanje sladkorne
bolezni nam bodo predstavili:

· prof. dr. Andrej Janež, dr. med, predstojnik kliničnega
oddelka za endokrinologijo, diabetes in presnovne bolezni
Interne klinike UKC Ljubljana,

· prof. dr. Tadej Battelino, dr. med., predstojnik kliničnega
oddelka za endokrinologijo, diabetes in presnovne bolezni
Pediatrične klinike UKC Ljubljana,

· prof. dr. Zlatko Fras, dr. med., strokovni direktor Interne
klinike UKC Ljubljana,

· prim. Matija Cevc, dr. med., predsednik Društva za srce
in ožilje Slovenija in

· Robert Gratton, predsednik Zveze društev diabetikov Slovenije.

Za akreditacijo pošljite email na komunikacije@mediade.si

Lepo vabljeni!